Doğal Güzelliğin Sırları Psikolojik

Son yıllarda kadınların güzellik algısı hızla değişti. Uzun saç için postij, uzun kirpik için, sahte kirpik, göz rengini sevmeyenler için lens moda oldu. Tüm bunların yanı sıra doğal güzel bir kadın bulmak oldukça zorlaştı. Eskiden doğal güzellik kavramı makyaj yapmamak ile özdeşleştirilirdi. Şimdi ise doğal güzellik estetiksiz ve sahte bir yanı olmamak ile özdeşleştiriliyor.

Neyse ki hala doğal güzelliğe inanan kadınlarda var. Ama bir çoğu şatafatlı sahte güzellerin gölgesinde kalmaktan şikayetçi. Peki doğal güzelliği nasıl ortaya çıkara biliriz. Öncelikle kendimizin farkına varalım. Kendimizde ki güzelliği fark edelim. Mesela çil bir çok kadında olmayan bir şey ancak çilli kadınlar bu güzelliği gizlemek için tonlarca kapatıcı kullanıyorlar. Kendimize has güzellikleri örtmek yerine ortaya çıkarma zamanı.

Kendinize güvenmek güzel ve çekici görünmenin aslında ön kuralı daha sonra ise kendinizi rahat hissettiğiniz tarz içinde var olmak çok önemli. Bu neden ile kozmetik devlerine para kazandırmak yerine mutlu olmak için kendimde nasıl güzellikler bulabilirim diye düşünmelisiniz. Emin olun bu sizi olduğunuzdan daha mutlu edecek.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir