Kaplan Gözü Taşı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Doğanın sunduğu şifa yüklü taşlardan bir tanesidir kaplan gözü. Kaplan gözüne benzetildiği için bu ismi almıştır. Kaplan gözü; Avusturalya, Burma, Güney Afrika gibi ülkelerde çıkarılır. Güç ve cesaret taşı olarak da bilinen kaplan gözü çok şifalı bir enerjiye sahiptir.

Kaplan gözünün insan doğasına çok faydası vardır. Kaplan gözü cesareti arttırır. Çevreye olan bağlılığı minimuma indirir. İnadın kırılmasında etkili olan kaplan gözü yeni başlangıçlar için oldukça etkili olan bir taştır. Duygulara hitap ettiği için duygusal bakımdan dengeleyici bir taştır. Enerjiyi dengeler. Aşırı duygularla baş etme gücü verir. Zihinsel sakinlik yaratır. Önsezi yeteneğini kuvvetlendir. Odaklanma problemlerine oldukça yardımı olan kaplan gözü odaklanma kolaylığı sağlar. İnsana iyimserlik kazandırır. Sahiplenme duygusunu tetikler.  Doğru uygulanan reiki yöntemi ile korkularınız arına bilir daha cesur olabilirsiniz.

Kaplan gözünün sadece ruhsal değil bedensel faydaları da vardır. Sindirim sistemi düzeninde kaplan gücü oldukça işe yarar. Solunum yolu rahatsızlıklarından biri olan astım hastalığına iyi gelmesi içinde kullanılır. Kalp sağlığı için faydalıdır. Kanın temizlenmesine yardımcı olur. Ağrılar konusunda da etkilidir. Baş ağrılarının giderilmesi için kullanılan taşlardan biri de kaplan gözüdür. Kulak rahatsızlıklarına da iyi gelir. Uykusuzluk problemlerinde kullanılan bir taştır ve kabus görenler için faydalıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir