Küçük Sağlık Önerileri

Küçük Sağlık Önerileri

Her gün defalarca sağlık kelimesini duyuyoruz. Sağlığınıza dikkat edin, sağlıklı olun, sağlığımız önemlidir diye. Peki bunları nasıl yapabiliriz? Nasıl sağlıklı olunur? Şimdi sizlere bu konu hakkında bilgiler vereceğiz. Dikkate alır ve uygularsanız emin olun ki sağlıklı olacaksınız.

İlk başta elbette psikoloji çok önemlidir. Sinir, stres sizde aşırı bulunuyorsa ister istemez sağlığınız zarar görebilir. Bunu engellemek için kendinizi iyi hissetmeye çalışın. Moralinizi bozan şeylerden uzak durun.

İkinci olarak yapmanız gereken şey beslenme konusunda elbette su olacaktır. Vücudumuzda çok fazla miktarda bulunan suyun azalmaması için elinizden geldiğince su tüketmeye çalışın. Günde en az iki litre sloganınız haline gelsin.

Salata yemekten asla vazgeçmeyin. Tuzsuz ve yağsız olmasına büyük ölçüde önem vermelisiniz. İçerisine roka, maydanoz, nane gibi sebzeleri koymaya özen gösterin. Elbette limon konusunda serbestsiniz. Hiçbir zararı olmadığı gibi asla kalori de yapmaz.

Yemek yerken masada oturmaya ve başka bir işle uğraşmamaya dikkat edin. Televizyon veya telefonla uğraşırsanız ne yediğinizin sinyali beyninize gitmez ve bu size zarar verir. Yavaş yavaş yemekte elbette önemlidir.

Günde 7 öğün, az ve sık yiyebilirsiniz. Süt ve süt ürünlerini her gün tüketmeye özen gösterin. Et yemiyorsanız bunu beyaz peynir ile karşılayabilirsiniz. Sabah kahvaltınız mutlaka olsun ve gün içerisinde 2 bardak bitki çayı içmeye dikkat edin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir