Kuru Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Kuru Saçlar İçin Bakım Yöntemleri

Saçlarınız çok kuru bir yapıya sahipse saçlarınıza nem kazandırmak için birçok bakım yöntemi mevcuttur. Bu yöntemler daha çok saçlarınızın kuru ve yıpranmış görünümünden uzaklaştırarak daha canlı veparlak saçlara sahip olmanızı sağlar. Kuru saç derisi olan saçlar için farklı bakım yöntemleri mevcuttur. Kimyasal işlemler ile boyama gibi sebeplerle kuruyan saçlar için birçok yöntem mevcuttur. Daha çok saçları olan kişilerin saçlarını ne sıklıkla yıkaması gerektiğinden bahsedeceğim.

Kuru Saçların Bakımı

Kuru saç yapısına sahip kişilerin saçlarını her gün yıkamaması gerekmektedir. İki günde bir saçlarınızı yıkayarak saçlarınızın doğal yağını korursunuz. Günde bir kere şampuanlayarak çok fazla kurutmamış olursunuz. Az sıklıkla ve az şampuanla yıkanan saçlar çok kısa sürede nemini tekrar kazanmaktadır.. Ayrıca keratin bakımı yaptırmak da saç yapısına iyi geldiğinden son derece canlı bir görünüm sağlamanıza yardımcı olan uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Kuru Saçlar İçin Bakım Maskeleri

Kuru saçları nemlendirmek için daha çok tercih edilen bakım maskeleri doğal yağları kullanarak saçların canlılığını kazanmasını sağlayabilirsiniz. Bu bakım yağlarını saç diplerine sürerek de daha çok daha kolay emilimini sağlayabilirsiniz. Zeytinyağı, badem yağı, argan yağı ve hint yağlarını saçınıza masaj yaparak uygulayın ve 1 saat bekleyip yıkayın. Doğal saç bakım yağlarıyla yapılan saç maskeleri saçların daha çok parlamasını da sağlamaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir