Siyah Noktalardan Kurtulma Yöntemleri

Siyah noktalardan kurtulma yöntemleri:

– Evde buhar banyosu yaparak siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Demlik dolusu suyu kaynattıktan sonra bunu derin bir kaba boşaltın. Kaynamış suya papatya ekleyin. Yüzünüzü bu suyun buharına tutun. Siyah noktalarınız iyileşecektir.

– Yüzünüzü buhara tuttuktan sonra temiz bir havlu ile örtün. Buhar dışarı çıkmayacak ve havlu sayesinde yüzünüzde kalacaktır. 10 dakika havluyu yüzünüzde tutun.

– Havluyla buharı yüzünüze yedirdikten sonra havluyu bu suyla nemlendirin ve cildinize bu havlu ile kompres yapın. Yağlı ciltlere bu çözüm iyi gelecektir.

– Buhar banyosu gözenekleri genişletecektir. Yüzünüzü buhar banyosundan hemen sonra kurulayın. Siyah noktalar kurumadan hemen temizleyin. Çıplak el ile sıkmayın. Parmak uçlarınıza sargı bezini sarın ve öyle sıkın.

– Bu işlemi yaparken elleriniz temiz olmalıdır. Siyah noktaları sıkarken zorlanıyorsanız üstüne gitmeyin ve sıkmak için ısrar etmeyin. Ciddi izler oluşmasına neden olursunuz.

– Siyah noktaları tekrardan temizlemek için 10 dakika daha buhar banyosu yapmalısınız. Ardından da cilt toniği kullanmalı ve cildinizi temizlemelisiniz.

– Bu işlemleri düzgün bir şekilde uygularsanız pürüzsüz bir cilde sahip olursunuz.

– Cildi yıkayın ve iyie temizleyin. Buhar banyosunu  haftada 1 defa kullanabilirsiniz.

– Siyah noktalar da temizlenmiyorsa çok sorun etmeyin. Neticede bu banyo cildinizi güzelleştirecektir. Buhar banyosu cil için son derece faydalıdır.

– Buhar banyosu yaparken papatya, lavanta kullanabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir