Spor Ayakkabı Seçimi

Bir çoğumuz yoğun iş temposu nedeniyle spor ayakkabı ve terlik giymeye hasret kalırız. Özellikle iş hayatı içinde topuklu giymeye alışmış kadınların tatil günlerinde giydikleri spor ayakkabı onlara ödül niteliğindedir. Çünkü topuklu ayakkabı ne kadar rahatsız ve yorucu ise spor ayakkabı o kadar rahat ve dinlendiricidir. Tabi doğru spor ayakkabı seçimi yaparsanız.

Spor ayakkabı seçerken özellik ayak yapınızı göz önünde bulundurun. Ayak tipinize uygun ayakkabı seçimi daha rahat ve kullanışlı bir ayakkabı seçmenize yardımcı olacaktır.

Spor ayakkabınızı hangi faaliyet de kullanacaksınız. Bu çok önemli bir husus çünkü tenis yada başka bir spor ayakkabısı ile yürüyüş yapmak ayaklarınızı çok yoracaktır. Moda olan yada en pahalı olan ayakkabı en iyi olan değildir. Kendi isteğiniz doğrultularında ayakkabı seçin. Ve alırken mutlaka satış danışmanına fikrini sorun. Son olarak ayakkabıyı almadan önce mutlaka deneyin rahat hareket etmenize ve ayağınızda ağırlık yapmamasına dikkat edin. Spor  Ayakkabının tabanının esnek olması çok önemlidir. Elinizle esnekliğini kontrol edin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir