Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır

Yüz Temizleme Sütü Nasıl Kullanılır

Yüz temizleme sütü krem formda köpürmeyen cildi makyaj ve kirlerden arındıran bir ürünüdür. Her cilt tipini uygun olmakla beraber kuru ciltler için özellikle tercih edilmesi gerekir. Genellikle beyaz renkli olmasından dolayı süt ismini almıştır. Yüz temizleme jelleri gibi köpürtülerek su ile kullanılmaz. Pamuk yardımıyla cilt arındırılır. Öte yandan makyajı yumuşatmak için doğrudan yüze uygulanabilir fakat tamamen ciltten makyajı ve kiri arındırması için 2-3 sefer tekrarlanması gerekir.

Piyasada farklı birçok çeşit temizleme sütü satılmaktadır. Bunlar satın alınırken popülerliğinden çok işlerliği önemlidir. Bunun için cilt tipimizi bilmeli ve ona göre ürünü seçmeliyiz. Sade olabileceği gibi içinde farklı ciltler için farklı katkıda olanları vardır. Dikkat edilmelidir ki içerisinde barındırdığı ürünler cildinize hassasiyet oluşturmayacak ürünler olmalıdır. Herkesin tavsiye ettiği bir ürün sizin cildinizde alerjik bir reaksiyona sebep olabilir. Tavsiye aldığınız kişinin cilt tipide çok önemlidir. Eğer sizin cildiniz kuruysa ve tavsiye aldığınız kişinin cildi yağlıysa o zaman aynı ürün her zaman ikiniz için de uygun olmayabilir.

Yüz temizleme sütü özellikle gözenekleri derinlemesine temizlediği ve siyah noktalara karşı iyi geldiği bilinmektedir. Çok ince bir yapısı olmasından dolayı gözeneklerin içerisine rahatlıkla girip temizleyebilecektir. Yüz temizleme sütü kullanıldığı sürece dikkat edilmelidir ki temizlenen gözenekler kirleri toplamaya daha meyilli olacaktır. Bunun için hemen yapılması gerekenler vardır. Örneğin soğuk suyla cildi temizlemek, gözenek bölgelerine buz kompresi yapmak, cilt sıkılaştırıcı tonik kullanmak gibi.  Özellikle tavsiye edebileceğim birkaç marka var. Bunlar Caudalie, Sephora, Dermokil, Burts Bees, Perricone ve Bobbi Brown. Bu markaların her birisini test ettim. Uygun fiyatlı değiller fakat cildinizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Bunlara muadil olarak ise Bioderma, Nivea ve Sebamed markalarını önerebilirim. Daha öncede belirttiğim gibi içeriklerine dikkat ederek ürünleri satın almalı ve ihtiyaçlarınıza yönelik olarak almalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir