Zeytinyağlı Sabunun Cilde ve Saça Faydaları

ZEYTİNYAĞLI SABUNUN CİLDE VE SAÇA FAYDALARI

Zeytinyağlı sabun, zeytinden elde edilen cilt ve saç bakımında kullanılan doğal bir üründür. Zeytinyağlı sabun, içerisinde barındırdığı  vitamin ve minerallerle düzenli kullanım sonrasında büyük bir etkiye sahip olur. E,D,K vitaminlerini ve birçok mineral barındıran zeytinyağlı sabunun cilde ve saça birçok faydası vardır.  Zeytinyağlı sabun sedef, egzama ve deri hastalıkları gibi sorunlara karşı kullanılan doğal bir yöntemdir. Ciltte oluşan kırışıklık, yağlanma, sivilcelenme ve büyük gözeneklerin artmasını engellemek için zeytinyağlı sabunun kullanılması doğru bir tercih olur.

Cildimiz için faydalı olan E,D ve K vitaminlerini bolca içeren bu sabun, vücuttaki sivilceleri, tahriş olan yerleri ve cilt rahatsızlıklarını onarır. Kuru cilt türüne sahip olan ya da akne sorunu yaşayan kişiler için de zeytinyağlı sabun kullanımı ideal bir çözümdür. dinlendirir, canlandırır ve yumuşatır. Gözenekleri küçülterek sivilce oluşumunu engellemeye de yardımcı olur. Sabunda bulunan nemlendirici özellik sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu özel bakım sağlanır .Şampuanlardaki ve bazı sabunlardaki gibi kimyasal madde içermediği için hassas ciltler için gayet uygundur. Zeytinyağlı sabunun düzenli kullanımından sonra cildinizdeki parlaklığı ve canlılığı rahatlıkla farkedebilirsiniz .

Saç bakımında da önemli olan zeytinyağlı sabun, saça yumuşaklık verir ve parlaklık sağlar. Verdiği yumuşaklık sayesinde saçlarınızın daha iyi taranmasını ve şekil almasını sağlar. Zeytinyağlı sabun aynı zamanda saçlardaki elektriklenmeyi gidererek dolgun bir saça sahip olmanıza yardımcı olur.Doğal içeriğe sahip olması sebebiyle saçları ve saç köklerini besler. Bu sağlıklı beslenme sonucunda saçlarınız yumuşamaya başlar, saç dökülmesi ve saçtaki kepek oranı azalır. Ayrıca saçın hızlı uzamasında da etkilidir. Eğer ki zeytinyağlı sabun saçlarınızı matlaştırıyor ise az miktarda elma sirkesiyle harmanlayarak kullanabilirsiniz. Böylelikle saçlarınızın matlaşmasını engellemiş olursunuz. Düzenli kullanımda farkedilebilir değişime tanık olursunuz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir